מדריך עסקיםלוח אירועיםדרושיםנדל"ןיד שניהרכביםהקניון הכתוםכתום TVהוספת עסק
התחברות

התחבר / הרשםשכחתי סיסמא
חדשות
מזג האוויר

רעיון נועז שעבד- שילוב להטוטים בהצגה שלא מוותרת על המסר


ראיון עם רעיון ייחודי - מופע הלהטוטים "מופאש"

התפרסם באתר שורש

את הראיון עם צוות תיאטרון 'מופאש' - עמי חניא ויהודה רודרמן - אנחנו מקיימים כמה דקות לפני הצגה. על הבמה, מאחורי ולפני נקלעים מפוזרים חפצים שונים ומשונים- לפידי אש לצד תפוחים, מגילה מפוייחת לצד שני חדי אופן (אחד קטן והשני ענק) ועוד מכל הבא ליד. בטרם תתחיל ההצגה קשה לנחש למה ישמשו החפצים הללו, אבל כבר בדקות הראשונות ניתן לראות שיש פה משהו מיוחד ויחודי.
.
השניים להטוטנים/שחקנים מצליחים לשלב תוך כדי ההצגה להטוטים מרהיבים, משחק משובח, דמויות מגוונות, והרבה הומור. לפידי האש הופכים להיות חלק מהתפאורה, וחדי האופן הם בכלל כלי הרכב למסע הארוך. השילוב בין להטוטים להצגה מתברר כשילוב מנצח, שמרתק את הילדים לאורך כל ההצגה וכמשהו ייחודי במגזר החרדי.

 

איך הגעתם לזה, איך מישהו לומד להיות להטוטן?

עמי- בגיל שבע עשרה לערך ראיתי מופע להטוטים ובכל המופע ניסיתי להבין את ההיגיון של להטוט עם שלושה כדורים. מיד לאחר מכן לקחתי שלושה תפוחי אדמה והתחלתי לנסות, אחרי יום שלם של אימונים, ידיים שחורות ושרירים תפוסים תפסתי את העניין, ומאז בכל פעם למדתי דבר חדש אחד, והוספתי אותו על הידע הקודם.

יהודה- אני זוכר שהייתי בן שתיים עשרה וראיתי אח של חבר שהיה להטוטן מלהטט עם חמישה כדורים, הוקסמתי! זה היה בשבילי משהו מדהים, מלא תנועה אסטטיקה ושליטה. באותו רגע ידעתי שזה משהו שאני רוצה ללמוד.
הייתי ילד, שחוץ מלנסות בלי הרבה הצלחה להעביר כדורסל בין הרגלים ולנסות לסובב אותו על האצבע לא ידעתי כלום. אבל דבר אחד כן היה לי, ובגללו הגעתי למה שאני יודע היום. כח רצון והתמדה.
ללמוד ללהטט זה בעיקר כדורים שנופלים סביבך (או מתגלגלים עד הקצה השני של החדר) ואתה הולך בפעם האלף לאסוף אותם, ובנשיכת שפתים לנסות לזרוק אותם שוב למעלה. עם הרבה התמדה והשקעה של שעות רבות ביום, לאט לאט הצלחתי והתקדמתי
.

 

 

אחרי שידעת ללהטט איך התחלת להופיע?

יהודה- הבעיה היא שגם אם אתה יודע ללהטט, זה ממש לא אומר שאתה יודע להופיע. אני זוכר שהזמינו אותי לעשות יום הולדת לילד בן 10 ממש כשהתחלתי להופיע. הגעתי, הפעלתי מוזיקה ועשיתי את כל מה שאני יודע, הילדים ישבו מולי ובהו, הם היו בהלם, הם אפילו לא הבינו שצריך למחוא כפיים.
להופיע זה לחבר את מה שאתה יודע לעשות אל הקהל, אנחנו עושים את זה עם הרבה הומור, בדיחות וקטעי קישור, הקהל מתחבר נהנה, השילוב הזה של הומור טוב ולהטוטים תופס כמעט כל אחד, מבוגרים כילדים.

עמי- כיוון שהתחלתי בגיל יחסית מבוגר ללמוד ג'אגלינג, את ההופעות הראשונות שלי עשיתי בחתונות של חברים מהישיבה. זה שפשוף לא רע בכלל, כי אתה צריך ללמוד ללהטט תוך כדי שהמון אנשים מסתכלים עליך, הפלאשים מסנוורים, אנשים רוקדים מסביבך, ובכל הזמן הזה אתה צריך להחזיק שלושה לפידים בוערים, לדאוג לתפוס אותם ושלא יפול חלילה על אף אחד.
 


אתם בעצם הלכתם עוד שלב קדימה ושילבתם את הלהטוטים בהצגות עם מסר ולא רק הומור, ספרו איך זה מתחבר שם?

יהודה- המחשבה הייתה די נועזת לנסות לשלב להטוטים בהצגה עם מסר.
זה הרי לא טוב ששחקן רק ידבר על הבמה, הוא צריך להיות כל הזמן בפעולה, וזה לפעמים לא קל.
אך עם להטוטים יש אין ספור אפשרויות חדשות ופעולות שאפשר לעשות על הבמה, ופתאום מצאנו את עצמנו משתמשים בלהטוטים כשפה של פעולה על הבמה.
זה היה חדש גם בשבילנו וגם בשביל הבמאים, אבל זה עבד. זה דרש הרבה יצירתיות, אך בסוף ההצגות שיצאו הן מאוד מוצלחות, מקוריות ומיוחדות.
 


מה עוד הייתם רוצים לעשות עם הלהטוטים?

עמי- גילנו במשך הזמן שגם מבוגרים מאד נהנים מההופעות שלנו, ("אפילו אנחנו נהנינו מההופעה"). והחלטנו להפיק הצגה למבוגרים בשילוב להטוטים, ובחודשים האחרונים עבדנו קשה מאוד והפקנו את ההצגה החדשה שלנו 'אי יציבות', ההצגה מכוונת למבוגרים או לבני נוער, ומשלבת סיפור דרמתי נוגע ללב עם הומור וכיף. התגובות עד עכשיו ממש מחמיאות. הלהטוטים הם הכלי שלנו, הם השפה שלנו, ואם יודעים להיות יצירתיים ולחלום אז אפשר לעשות עוד המון דברים מעניינים ומהנים.
 


מהן התגובות שאתם מקבלים לאחר הצגה/הופעה?

עמי- התגובות מגוונות הן מתחילות בהלם מוחלט, הרבה פעמים כשמסיימים הופעה הקהל פשוט נשאר לשבת, ומבקש עוד. בהצגות אנשים מתפעלים מהיצירתיות ומהשילוב שבין להטוטים להצגה.

יהודה- תגובה שאנחנו מקבלים הרבה פעמים אחרי הצגה היא: "ראינו הרבה להטוטנים אבל לא דבר כזה", לרוב מתכוונים לשילוב שבין הלהטוטים, למשחק ולהומור, הורים רבים מתפעלים מזה שהצלחנו לרתק את הילד ההיפראקטיבי שלהם למשך ההצגה.

עמי- התגובות שהכי כיף לקבל הן אלו של הילדים הקטנים, שבאים עם עיניים נוצצות ומודים על ההצגה, או שמבקשים לדעת מי היה מי בהצגה.


צוות 'מופאש' מופיע למעלה משבע שנים, ומאחוריו מאות הופעות והצגות.
כיום יש ל'מופאש' שלוש הצגות, הצגות ילדים:  'אגדת להטוטים' (גבורה יהודית) ו-'אוצר הזהב' (הצגת זהירות בדרכים),  ההצגה למבוגרים: 'אי יציבות', ומופע מרכזי שנקרא 'מופאש'.
המופעים מותאמים לפי האירוע הנבחר החל ממופעים לבתי ספר, תלמודי תורה, אירועים קהילתיים, עירוניים וכדומה.


  


 
תיאטרון מופאש

מופע להטוטים, הצגות תוכן משולבות להטוטים
המיועדות לילדים, נוער ומבוגרים.
מתאימים לכל אירוע: אירועים בבתי ספר,
קייטנות, קהילות, בר / בת מצווה ועוד.

עמי חניא: 054-6702328
אתר: www.mofash.com
מייל: amihanya@gmail.com
 

 

תגובות כתוב תגובה
 


מאמרים נוספים


 

 

יוסי צוריאל - קשרי ישראל תפוצות

 
מסעדת הצ'אנס האחרון

 

 

כתר מלכות הגיטרה


 

בחזרה לבית הספר - התמודדות הומאופתית עם נושא "הקשב והריכוז"


איך "מדפיסים דולרים" ? ההזדמנות הנדירה של משבר הנדל"ן בארה"ב 

על תמרים ומסעדנות משובחת l מסעדת הצ'אנס האחרון

 

מספר טיפים לתחזוקה נכונה של הגיטרה