מדריך עסקיםלוח אירועיםדרושיםנדל"ןיד שניהרכביםהקניון הכתוםכתום TVהוספת עסק
התחברות

התחבר / הרשםשכחתי סיסמא
חדשות
מזג האוויר

מספר טיפים לתחזוקה נכונה של הגיטרה

 


מאת ארי גונזלס

לעיתים קרובות מאוד מגיעים אלי גיטריסטים לתיקונים בגיטרה שלהם שלכאורה היו יכולים למנוע אותם בגלל חוסר מידע בנושא התחזוקה וטיפול בגיטרה.

הנה כמה טיפים לתחזוקה נכונה של הגיטרה שלכם:

- יש לשמן את המפתחות של הגיטרה בשמן של מכונת תפירה קלאסית פעם בשנה.

- אם אתה מסור להנאת הנגינה היום יומית שים לב שמעט לעט המיתרים נעשים עמומים כתוצאה מהמגע, מזיעה ומחומצה שבידיים. כדאי מאוד להחליף מיתרים פעם בחודש. אחד מסימני הזיהוי לכך הוא בשינוי צבע מיתרי הבס לכהה עד שחור. אני ממליץ להרכיב רק מיתרי לחץ בינוני – Normal tension.

- החלף מיתר – מיתר , כלומר יש להוציא ישן ואז להרכיב חדש אחד אחרי השני ולא כולם יחד זה יכול להשפיע בשינוי הצורה של המכסה העליון שהוא החלק הכי חשוב בגיטרה ומה שמפיק את הצליל.

 

כתר מלכות הגיטרה

תחילת תהליך תיקון- השתמש במטלית לחה או בספריי לרהיטים במינון קטן לניקוי החיצוני של הגיטרה ותמיד יש להתיז על המטלית ולא ישירות על הכלי. (רק במקרה שהברק החיצוני הוא פוליורטן = חומר מבריק סינטטי).
 

כתר מלכות הגיטרה

עבודות תיקון- אם הגימור של הגיטרה הוא לק צרפתי = חומר טבעי(ראה כתבה הבאה)  שהוא הלק היחיד שאני משתמש בו לגיטרות שאני בונה אסור להשתמש בחומר כלשהו אלא חייבים להביא את הגיטרה לחידוש כל שלוש ארבע שנים.
 

כתר מלכות הגיטרה

לאחר התיקון- הימנע מלחצים באזור המסכה העליון של הגיטרה אם בכלל  בזמן נסיעה באוטובוס ולא להניח עליה חפצים.
אם אתה לא תנגן בגיטרה החל מחודש ימים חובה לרופף את המיתרים עד חצי מהלחץ הרגיל (כ – 25 סיבובים לכל מפתח)

 

כתר מלכות הגיטרה

בית המלאכהבקרת לחות וטמפרטורה לגיטרה קלאסית:
כדי למנוע הצטמקות, פיצוח, נפיחות, ונזק מהותי לגיטרה בעבודת יד קלאסית וכדי לשמור על גיטרה שישמע באופן אופטימלי , אני ממליץ לשמור אותה בסביבה שבה הלחות והטמפרטורה נשארות קבועות בכל ימות שנה. בין 45% ו55% לחות ורמת טמפרטורה בין 15 ל 30 מעלות הן אידיאלית לשמירה בטוחה של הגיטרה. כשגיטרה נחשפת לרמת לחות מתחת ל- 40% בלחות, זה סכנה גדולה לתפרים שלה שם הדבק נחלש ונהפך לאבקה כמו פירורים כתוצאה מהיובש . גם הצליל של הגיטרה תישמע צורמנית וחדה. כשהגיטרה נחשפת ללחות מוגזמת היא תישמע משעממת וסגורה.

כדי להימנע מהתכווצות העץ של גיטרה אל תעזוב אותה ליד מקור חום, כגון רדיאטור או תנור עץ, או בסמוך למקור קירור כמו מזגן. חשוב לציין כי מזג אוויר חם ויבש, כמו גם מיזוג אוויר במזג האוויר לח יכול להפחית את הלחות היחסית של חדר באופן משמעותי בזמן קצר.

כדי למנוע נפיחות עץ של גיטרה אל תעזוב את הגיטרה ליד מקור של לחות כגון אגם, בריכה, בריכת שחייה, ריצפת מקלחת, או אמבטיה מלאת מים.

לגבי ההגנה מפני גורם חיצוני בלתי צפוי כמו מכות, שריטות או חבלות אחרות אני מציע להצטייד בארגז כמה שיותר קשוח יש מצב שתחליפו גיטרה כשתתקדמו אך הארגז הטוב יישאר איתכם לעורך שנים.

אף פעם ובשום מקרה אל תוביל את הגיטרה שלך במטען של מכונית או בכל מקום אחר שבו אור שמש וחום גבוהים, כאן הנזק הוא בטוח.

בהצלחה רבה, הרבה מוסיקה ואהבה!

 
כתר מלכות הגיטרה

חנות גיטרות קלאסיות ופלמנקו איכותיות. צוות אמנים, גיטריסטים ומומחים לבנייה ותכנון, אוהבי גיטרות שכל חייהם מוקדשים לנושא הגיטרה.

דניאל: 052-8693007
ארי: 050-4018111
אתר:  http://www.alfredogonzalez.es/ 
מייל: akivad53@gmail.com

 

כתר מלכות הגיטרה


תגובות כתוב תגובה
 


מאמרים נוספים


אשל

 

 

וידאו בדק בית

 
מסעדת הצ'אנס האחרון

 

 

מתן פתרונות חימום

   

מפי עוללים ויונקים


"עלינו על הדרך האקולוגית"
משפחת אשל המשפחה הירוקה אחד

טיפים לבדק בית בשיטת עשה זאת בעצמך

על תמרים ומסעדנות משובחת l מסעדת הצ'אנס האחרון

 

בונים בית? מתכננים שיפוץ? תכננו לכם בית חם ואיכותי!
מתן פתרונות חימום


"מפי עוללים ויונקים" - יומן תינוק ראשון, ברוח יהודית