מדריך עסקיםלוח אירועיםדרושיםנדל"ןיד שניהרכביםהקניון הכתוםכתום TVהוספת עסק
התחברות

התחבר / הרשםשכחתי סיסמא
חדשות
מזג האוויר

בנה ביתך - מחלום למציאות!


ראיון עם משרד "שבלב-טרטנר אדריכלות ועיצוב פנים" 
רפאל ביטון


אז איך אתם מדמיינים את הבית שלכם?
 

שעת בין הערביים. אמא והילדים יושבים בפינת האוכל המשפחתית והחמה בשעה שאבא מגיש את ארוחת הערב שהכין זה עתה במטבח הפרקטי והמעוצב בסגנון מודרני. לאחר הארוחה עוברת כל החבורה לחדר המשפחה המרווח והמזמין בו ניתן ליצור אינטמיות משפחתית. הילדים משחקים ביחד עם ההורים, מציירים או שומעים סיפור על הפוף הנוח. עייפים אך מאוד מרוצים הם עולים למיטות בחדר הילדים החמים. ההורים פונים לחדר העבודה שמשדר פרטיות ותכליתיות, על מנת לעסוק בתחביב שלהם, ללמוד או להעשיר את עצמם בעיסוקם המקצועי. לבסוף פורשים לחדר השינה שנראה ומרגיש כמו צימר רגוע ומפנק.
 
לכל אחד מאיתנו יש חלום על הבית בו הוא היה רוצה לחיות. ממש לחיות.
אם גם אתם חולמים לבנות את בית חלומותיכם או לשפץ את הבית הקיים ולהפוך אותו למקום בו הייתם רוצים לא רק לגור אלא ממש לחיות, משרד האדריכלות ועיצוב הפנים "שבלב-טרטנר" הוא המקום בשבילכם.

נפגשנו לשיחה עם אביה שבלב ורחל טרטנר ממשרד "שבלב-טרטנר אדריכלות ועיצוב פנים" הממוקם ב"מעלה שומרון" אולי אחד הישובים הכי לוהטים מבחינה נדל"נית בשנים האחרונות בשומרון, לשיחה על בתים, אנשים ובעיקר על איך הופכים חלומות למציאות.

 

שלום אביה ורחל, איפה אנחנו תופסים אותכן?
 
כרגע אנו חוזרות מאתר בניה של בית שזה עתה יצקו את היסודות שלו. בפרויקט הזה תכננו את הבית מבראשית ביחד עם המשפחה, דאגנו להוצאת ההיתרים המתאימים מול הרשויות וכעת אנו מלוות ומפקחות על הבניה עצמה.
 
ניגש לתכל'ס, אני רוצה לבנות את בית חלומותי, מהו הדבר החשוב ביותר?

הדבר החשוב ביותר הוא התכנון. לא סתם אמרו חכמים "סוף מעשה במחשבה תחילה".
חשוב להיפגש עם בעל מקצוע ולהתייעץ עימו. מניסיוננו תכנון נכון יחסוך הרבה כסף ו"כאב ראש" למשפחה ויצליח להוציא לפועל בצורה הטובה ביותר את רצונות הלקוח.
 
שבלב-טרטנר אדריכלות ועיצוב פנים
 
באיזה שלב כדאי לפנות לייעוץ אדריכלי?

רצוי לקבל ייעוץ אדריכלי כבר בשלב בחירת המגרש. כיווני אור ושמש למשל- זהו נתון שאדריכל יתייחס אליו עוד בשלב בחירת המגרש. נתונים נוספים שחשוב לשים אליהם לב: כיוון אוויר, נוף, שיפוע המגרש, דרכי גישה ועוד. אחרי שיושבים עם המשפחה ומלבנים ביחד את הצרכים ניתן לדעת האם המגרש יוכל לענות על צרכי המשפחה. וזו רק דגמא קטנה וראשונית לחשיבות הייעוץ האדריכלי.

טוב, הזכרתן את המפגש עם המשפחה לייעוץ ולהיכרות. מה קורה שם בעצם?
 
זהו המפגש החשוב ביותר למעשה. זוהי ההיכרות שלנו עם המשפחה ועם החלומות שלה ולא פחות חשוב, ההיכרות של הלקוח איתנו. במפגש למעשה מתבצע השלב של תיאום ציפיות. בדיוק כמו שבמערכת זוגית ומשפחתית חשוב לדעת ולהכיר את השאיפות והרצונות של הבנזוג כדי שהקשר יצליח, כך הדבר החשוב ביותר כשבאים לבנות בית הוא לדעת מה הלקוח רוצה. תפיסת העולם המקצועית שלנו היא שהאדם הוא שעומד במרכז הבית. כלומר הדבר הכי חשוב מבחינתנו הוא הלקוח. לכן הדבר המשמעותי ביותר מבחינתנו בפגישה הזו הוא להקשיב היטב לחלומות של הלקוח, להכיר את הצרכים שלו בצורה טובה ומפורטת ורק אז לצאת לדרך.
 
איך עושים את זה?
 
אנחנו קשובות ללקוח.
אנחנו  מקשיבות לחלומות של הלקוח כמו גם לנתונים המיוחדים של כל משפחה. נתונים כמו מספר הילדים וגילם, עיסוק ההורים, אופי המשפחה שהם רוצים לבנות ועוד. מהצד שלנו אנחנו מביאות את הפן המקצועי כלומר איך הופכים את החלום הזה לבניין מציאותי וממשי. ישנם סוגיות רבות ומעניינות בשלב תכנון הבית.
ניתן לדוגמא מספר נקודות שעליהן יש לתת את הדעת בשלב התכנון: מהם גדלי החללים בבית? והאם יהיו פתוחים או מתוחמים? האם בעתיד אנו מתכוונים לבנות קומה נוספת? מהו הקו העיצובי שנבחר בו? תכנון מרפסות ושטחי חוץ, כיווני אויר ואור, חדרי עבודה נדרשים ועוד. את הכל יש להתאים לנתוני המגרש, לצרכי הלקוח ולתקציב הקיים.

 שבלב-טרטנר אדריכלות ועיצוב פנים 
 
מהם השלבים בתכנון ובניית בית פרטי?
 
ראשית, אנו מחלקות את השלבים לשניים: שלב התכנון ושלב הביצוע. בכל שלב ישנם כ-10 שלבים אותם קצרה היריעה מלפרט כאן. נביא בקיצור נמרץ את עיקרי השלבים:
 
בשלבי התכנון:
קניית המגרש, מפה טופוגרפית, מידע תכנוני, פרוגרמה תכנונית, סקיצות ראשוניות מהנדס קונסטרוקציה ואינסטלציה, הכנת תיק הגשה לרישוי,ועדת רישוי, אישורים נדרשים להיתר ולבסוף היתר בנייה.
 
בשלבי הביצוע:
תוכניות עבודה אדריכליות, עבודה עם מהנדסי הפרויקט והיועצים השונים כמו: יועץ קרקע, מיזוג אויר, פיתוח, חשמל, אינסטלציה ועוד.קבלן מפתח או שלד/גמר ,פיקוח עליון, פיקוח וניהול צמוד ובסוף...טופס 4.
 
ניתן לראות כי ישנם שלבים רבים ומגוונים הכוללים עבודה תכנונית ועבודה מול גורמי רישוי ויועצים נוספים.


אז אחרי שלמדנו קצת על בנייה נדבר עליכן, אז מה בעצם המוטו שלכן?
 
המוטו שלנו הוא " נשמח לתכנן את החלום שלך"
החלום של הלקוח הוא הדבר החשוב. האתגר שלנו הואלתכנן איך הופכים אותו למציאות. ולגבי השמחה, זוהי פשוט הדרך היחידה בה אפשר להביא את היצירתיות ואת הרוח שלנו לידי ביטוי במלואה.
 
מהם השירותים שמשרד "שבלב-טרטנר אדריכלות ועיצוב פנים" מספק ללקוחותיו?
 
המשרד עוסק בתכנון, בהוצאת היתרים מול הרשויות, בתוספות בנייה, בעיצוב פנים, בליווי ופיקוח, ובייעוץ- החל משלב בחירת המגרש ועד הפרטים הקטנים של עיצוב פנים הבית.

 שבלב-טרטנר אדריכלות ועיצוב פנים 

 
בנימה אישית –איך עובד השילוב המיוחד ביניכן ?
 
חברותינו רבת השנים שבמהלכה, לא במקרה, בחרנו באותו מקצוע היא הכלי העוצמתי שלנו. במהלך השנים כל אחת מאיתנו התמקצעה וצברה ניסיון בתחומים שונים ומגוונים. כשהגיעה השעה הנכונה היה לנו ברור שהשילוב המקצועי שלנו ושל הכישרונות של כל אחת מאיתנו יביא לתכנון מוקפד ומדויק ולהצלחת כל פרוייקט שניקח על עצמנו. זה אחד מהסודות המקצועיים שלנו...
 
אם כבר הזכרתן פרוייקטים, אי אפשר בלי מילה על פרויקט "נופשון שומרון" בקרני שומרון.
 
מדובר במקום נפלא. זה פרויקט מדהים של חסד ואנו מחשיבות זאת כזכות עבורנו להיות שותפות בתכנון ועיצוב של המבנה החדש של הנופשון. מבחינה מקצועית האתגר היה לתכנן מקום ציברי גדול ומרווח אך להשרות אוירה ביתית וחמה, אגב, ממש בימים אלו התחילה הבניה בשטח. נרשמה אצלנו התרגשות.
 
מקסים. לסיום, מהו המסר שלכם לכל האנשים שחולמים על בניית בית אך גם חוששים באופן טיבעי מהתהליך?
 
בניית בית החלומות שלכם היא אפשרית. זה לא בשמיים. כדאי ומומלץ להתייעץ ולקבל ליווי של משרד אדריכלות החל משלב מוקדם ככל האפשר. תכנון מקצועי נכון, יחסוך כסף וזמן רב ויביא לידי ביטוי בצורה הטובה ביותר את רצונותיכם. בנו את ביתכם כך שתוכלו חיות בו חיים מלאים ומספקים. כי בית הוא לא רק מקום למגורים. נשמח לתכנן את החלום שלכם.

 שבלב-טרטנר אדריכלות ועיצוב פנים 

_____________________________________________________________________________
 

שבלב-טרטנר אדריכלות ועיצוב פנים

שבלב-טרטנר אדריכלות ועיצוב פנים

ליווי הבנייה משלב התכנון הראשוני עד סיום הפרויקט, בתים פרטיים, מבני ציבור, תוספות בנייה, עיצוב פנים ועוד.


טל:  052-5414899  /  054-6717153
מייל: design.avira@gmail.com
 

 

 

 


מאמרים נוספים


 

 

הצ'אנס האחרון

 

 

    
הגיוני- אימון אישי וייעוץ ארגוני בגישה יהודית
נפש בריאה במחשב בריא
דניאל מחשבים
תמרים ונהנים! מתכון לתמרים ממולאים ממסעדת "הצ'אנס האחרון"

נגמרו התירוצים - אחרי החגים זמן לדיאטה
צביה אפרתי

לחמם את הבית בזול
טיפים קצרים מבית PolarAir

רינה ג'וי מדגימה כיצד הופכים עוגת דבש פשוטה לעוגה חגיגית  
 

 

       

כתוב תגובה