מדריך עסקיםלוח אירועיםדרושיםנדל"ןיד שניהרכביםהקניון הכתוםכתום TVהוספת עסק
התחברות

התחבר / הרשםשכחתי סיסמא
חדשות
מזג האוויר

צמחים משדות הרי בנימין + שמנים + בוץ ים המלח + אהבה = סבון מטורף

 


 

הסיפור של סבונטו מתחיל בשלמה, שעבד ביצור שמן זית, למד על סגולותיו והפך את אהבתו לבישול למקצוע ועסק להכנת סבונים טבעיים.
על עסק מיוחד ותהליך ייצור הסבונים המשובחים שלו. שלמה קשת עבד ביצור שמן זית ב"משק אחיה" באותה תקופה נחשף שלמה לסגולות שמן הזית ולמד את איכויותיו.  אהבת הארץ, האדמה ועבודת הכפיים הביאה אותו לנטוע כרם זיתים משובח בהרי בנימין. עוד אהבה היתה לשלמה, אהבה לבישול וזה רק היה עניין של זמן עד שיתחיל לצוף השמן על פני המים ולהירקם למתכונים ייחודיים... 


לאחר המסיק הראשון ועצירת הזיתים לשמן, גמר שלמה בליבו לממש את אהבותיו לשמן הזית המעולה ולבישול – וליצור סבון טבעי ובריא. את השמן הוא שפך לתוך סיר והחליט לנסות בו תרכובות ושילובים של שמנים וצמחים.

 


כאן התחיל המסע של שלמה אל עולם הסבונים הטבעיים, הוא שקד על המלאכה ימים ולילות, רקח מרקחות, חלט צמחים, ערבב שמנים ופיתח מתכונים ייחודיים וכך התחיל לייצר סבונים איכותיים עשירים בבוץ ומלחים מים המלח.

הסקרנות גברה והריחות שיגעו את הבית. 
המגורים בהרי בנימין רק תרמו לעשייה והעשירו את סל הצמחים. 

בני המשפחה נרתמו למלאכה ולא יכלו להישאר אדישים נוכח המרקם העדין, הניחוחות הנפלאים והשפעות הסבונים על הגוף והנפש.

 
אבל, לסיפור של משפחת קשת יש עוד חלק. 

לפני 17 שנה נעמי ושלמה קשת ילדו את בנם הרביעי וגילו שזכו בבן אהוב בעל תסמונת דאון, ההורים שהבינו כי ברגע זה קיבלו לידיהם משימת חיים והחליטו להישאב אליה בכל הכוח ולסייע לאלנתן המתוק למצות את כל היכולות שלו. ממש כשם שהם עושים היום עם צמחי המרפא.

היום אלנתן עובד במפעל המשפחתי, הוא (וחבריו שהצטרפו אליו בהמשך) עובדים במחלקת האריזה במפעל, עוטפים את הסבונים באהבה, ממש כשם שעטפו אותם מרגע שנולדו – כל אחד וסגולותיו, כל אחד וניחוחו.
 
    אלחנן בתהליך האריזה

אך לפני האריזה ישנו כמובן תהליך יצור הסבונים. התהליך מתחיל בשדה. עם שחר אנו יוצאים ללקט צמחים אורגניים משובחים.

בזהירות רבה אנו משתדלים שלא לפגוע בטבע ובקסם המיוחד של הרי בנימין, ואוספים באהבה גדולה צמחים שונים ומיוחדים. בין השאר אנו מלקטים פיגם מצוי, רוזמרין, פקעות ורדים, מרוה, דפנה, עלי זית, נענע, מליסה, סרפד, קורנית, קורנית לימונית, אזוב, אורגנו, זוטא לבנה, לבנדר, עשב לימון, לואיזה, שיבא, ריחן ועוד.
 

רוזמרין פקעות ורדים מרווה לבנדר


 

עם סל הצמחים אנו נכנסים למפעל ושם אנו ממיינים את הצמחים, תוך שמירה על ייחודיות הצמח- כל אחד והסגולות שלו.
 
את הצמחים האורגניים שליקטנו אנו מבשלים במים חמימים ומכניסים למפעל ריח של בוקר חדש, ישר מהטבע.
 
בזמן שהצמחים הופכים לחליטה ריחנית מופלאה אנו כבר שוקדים על בישול השמנים: מתכון ייחודי של מפעל סבונטו המשפחתי המערבב יחד שמן קוקוס וזית, שמן דקלים ושקדים, שמן שומשום וקיק וחמאת שיאה היוצר תרכובת מעולה וזכה של שמנים משובחים שילווה את כל הסבונים שלנו ויצור להם מרקם שידע להקציף ולהקרים, לעדן ולפנק- בו זמנית.

 

שמן קוקוס שמן זית שמן דקלים חמאת שיאה


 
ואז מגיע התור של הבוץ, בוץ המגיע מעומק ים המלח והופך להיות מרכיב מרכזי בסבוני הבריאות שלנו, הבוץ והמלח (כן, גם הוא ישירות מים המלח), צמחי המרפא והשמנים, כל אלו יוצרים יחד סבונים ייחודים, המשיבים את הנפש ומרעננים את הגוף.

בשלב הזה לכל סבון אנו מעניקים את המיוחדות שלו, יש סבון שניצק לתוכו אבקת קינמון ריחנית שתיצור מרקם גרגירי שבזמן השימוש בו העור יתנקה באופן עמוק ויסודי, יש סבון שיקבל את ספירולינה אורגנית שתעשיר אתכם בסגולותיה המיוחדות ועוד ועוד...


בוץ מים המלח מלח מים המלח קינמון ספירולינהולבסוף לפני יציקת התערובת הנפלאה הזו נבחש ביד אוהבת את השמנים האתריים הטובים ביותר שיש שיעניקו לכם ריחניות ורוחניות מדהימים וכמובן עוד סגולות בריאותיות מעולות.
לאחר מספר ימים נחתוך את "בלוק" הסבון וניתן לו לנוח, להתייבש ולהתיישן כחודש ימים.

לא לעבור את גבול הטעם והריח, לא לפספס את מתיקות הצמיחה, לשמור על הטבע כמו שהוא ולהעניק לכם את היוקרה שרק הטבע יודע לתת, בלי תוספות מיותרות.

                  
     תהליך הייצור


המרכיבים המעולים ושיטת היצור בכבישה הקרה (עד טמפרטורה של 38 מעלות) שומרים על סגולות המרפא שהטבע מעניק לנו בנדיבות ומותירים לנו סבון עשיר ובריא.

הסבונים נטולי רעלים, לדוגמא: ישנו רכיב הנקרא Sodium Lauryl Sulfate ובקיצורSLS  סוג של דטרגנט פטרוכימי (תוצר של נפט), שהוא חומר ניקוי חזק מאוד ומקציף מאוד שמסוגל להסיר שומנים קשים ולכן משתמשים בו במוסכים וכד'. רוב סוגי השמפו וסבוני הרחצה שנמצאים בחנויות מכילים אותו, היות והוא מקל את תהליך הייצור של הסבון ויוצר הקצפה מוגברת בשימוש בו. אצלנו לא תמצאו אותו, כשם שלא תמצאו שאר רכיבים רעילים ומזיקים בסבונים המיוצרים על ידינו. הכלל שלנו הוא להתאמץ על מנת להגיע לתוצאה ברוכה ובריאה הרבה יותר לכלל הציבור ולסביבה. 

המפגש בין השמן הנקי לבוץ ים המלח מרגש אותנו בכל פעם מחדש, כמו ילדים המשחקים בחול אנו יוצרים סבונים ריחניים ומעניקים לכם את ריח הרי בנימין באהבה ובשמחה.

 
בעבודת כפיים של אנשים מיוחדים ויקרים אנו אורזים עבורכם סבונים איכותיים שריחם ממלא את הנפש ונחוץ כל כך לגוף.


 


לגולשי האתר, מבצע היכרות:

10% הנחה על כל מוצרי סבונטו

 סבונטו
סבון טבעי נטו המיוצר בעבודת יד מחומרי גלם משובחים וטבעיים בלבד.


טלפון: 0559780963

אתר: www.saboneto.co.il
מייל: saboneto1
@gmail.com
 

 תגובות                                                                                                               | כתוב תגובה

 


  מאמרים נוספים
 

  

 

   

אתה עולה על אוטובוס
ועולה מחבל. איך לצאת
בחיים?

מאתיאיסטית תל אביבית לרוקחת סבונים בכפר תפוח

אם לא היית משוכנעת:
ד"ר חנה קטן מתעקשת שתנוחי לאחר לידה!

להשתחרר ממגבלות בסביבה נעימה ועוטפת ~ הידרותרפיה.

כל מה שרצית לדעת על בניה קלה ולא היה לך את מי לשאול