מדריך עסקיםלוח אירועיםדרושיםנדל"ןיד שניהרכביםהקניון הכתוםכתום TVהוספת עסק
התחברות

התחבר / הרשםשכחתי סיסמא
חדשות
מזג האוויר

מאתאיסטית תל אביבית לרוקחת סבונים בכפר תפוח

 

ראיון אישי עם עדי לוי 

המהפך הגדול שעברה בחייה עדי לוי, בעלת חברת הקוסמטיקה הטבעית "סבון בעלמא", מחילונית שמאלנית תל אביבית לדוסית מתנחלת ימנית.

 

השומרון מושך אליו מבקרים רבים מכל הארץ והעולם, בין שלל האטרקציות והסיורים שהמדרשות לטיולים מציעות, בולט בייחודו מרכז המבקרים של "סבון בעלמא".

מדובר במפעל קטן, בית מלאכה מסורתי, שהקימו הזוג עדי ואורן לוי לפני מספר שנים סמוך לביתם בכפר תפוח. שם הם רוקחים ומכינים בעבודת יד מגוון גדול של סבונים ומוצרי טיפוח טבעיים.
במהלך הסיור במרכז המבקרים, בין ניחוחות הסבונים למריחת הקרמים, עדי חולקת גם את סיפורה האישי המדהים, על המהפך הגדול שעברה בחייה.


אז איך הכל התחיל בעצם? היכן גדלת?
"אני גדלתי במרכז, בגוש דן, במשפחה מאוד שמאלנית וחילונית למהדרין" היא צוחקת.

 

 "כל חיי צעדתי בתלם שנולדתי אליו. לא שאלתי יותר מדי שאלות. מהלך הרוח בסביבתי הבנתי שאין אלוקים, שאדם לאדם זאב, ושצריך להביא לערבים המסכנים שטחים כדי שיואילו בטובם לעשות איתנו שלום. בתור נערה השתתפתי בתנועת הנוער העובד והלומד, התנדבתי ב"נוער מרצ" וכאשר רבין נרצח הלכתי עם כל החבר'ה ל"כיכר הדמעות" כדי לגנות את 'רצח השלום'."

ואיך התחיל המפנה הגדול בעצם?

"אומנם הגדרתי את עצמי כאתאיסטית והתנהגתי בהתאם, אבל בכל זאת תמיד דגדג בי החסך הרוחני. לא כל כך התיישבה לי הקביעה החילונית שתכלית החיים זה צבירת רכוש ועוד רכוש עד החידלון. חיפשתי איזושהי תכלית רוחנית לחיים, סיבה טובה לקום בבוקר. 


בגיל 18 יצאתי מהבועה בה גדלתי, התגייסתי לצבא והתחלתי לפגוש אנשים אחרים ונפתחתי לשמוע דעות שונות והלך רוח אחר ממה שהורגלתי אליו. הרעב הרוחני שהרגשתי גדל וגדל עם השנים והוביל אותי לכיוון תורות המזרח, הארי קרישנה, בודהה וגורואים למיניהם. בגיל 21 נסעתי לתקופה ארוכה להודו. הכוונה המקורית היתה להיכנס לאיזה מנזר הודי וללמוד את התורות שלהם.
אך לאחר זמן קצר מאוד קלטתי שזו לא האמת שלי. המשכתי לטייל בהודו והתאהבתי בה. אמנם ההודים הם עובדי אלילים למהדרין, אבל האמונה החזקה שלהם, בתוספת התמימות והילדותיות האינסופית משפיעה על כל מי שנמצא שם.
כל זה, בתוספת הניתוק המוחלט מתרבות המערב, מהתקשורת, מהחשמל ומהציניות – פתח אצלי את התדרים הרוחניים הנכונים והתחלתי להרגיש את ההשגחה הפרטית שמלווה אותי על כל צעד ושעל. זו היתה יריית הפתיחה. אחר כך עברו עוד כמה שנים טובות שבמהלכם התקרבתי טיפין טיפין למושג היהדות הגדול, עד שבגיל 26-27 זכיתי לחזור בתשובה שלמה ולהקים בית נאמן וכשר." 

 


איפה?
"שאלה טובה... במקום האחרון בו ציפיתי לגור – בשומרון.." היא מחייכת.
"אורן, בעלי, גדל כאן רוב חייו. ההורים שלו היו מהמשפחות הראשונות שגרו באריאל, בתחילת שנות השמונים. מבחינתו אין מקום אחר לגור בו.
לי זה היה מוזר מאוד, שלא להגיד אפילו מפחיד קצת להגיע לכאן בפעם הראשונה.
כשזה סוף סוף קרה והואלתי בטובי לבוא לביקור – פשוט נדהמתי.
קודם כל לגלות כזה חבל ארץ מדהים ביופיו כל כך קרוב למרכז!! אחר כך קלטתי את הפיתוח הסביבתי המושקע, ההווי החברתי הסולידרי, המזג אוויר המושלם וההרים ירוקי-עד היפים שנשקפים מכל חלון. בקיצור – איכות חיים שממש אי אפשר למצוא במרכז.


מיותר לציין שגם דעותי הפוליטיות השתנו כליל מאז... וכמובן, גם של כל משפחתי המורחבת..."
    כיחעכ


לאחר חתונתם, עדי ואורן בחרו להתמקם ביישוב כפר תפוח, שם רכשו מגרש ובנו (במו ידיהם!) את בית חלומותם. לפני מספר שנים הם הקימו סמוך לביתם את חברת הקוסמטיקה הטבעית "סבון בעלמא", אשר מציעה מגוון גדול של סבונים, משחות טיפוליות, קרמים, דאודורנטים וכו'. כל המוצרים טבעיים לחלוטין ומיוצרים בבית המלאכה שלהם בעבודת יד עם הרבה אהבה.

"הכל התחיל כאשר חברה טובה באה לבקר אותי לאחר לידת ביתי הבכורה – עלמא..." מספרת עדי. "היא הביאה איתה מתנה: מוצרי טיפוח טבעיים בעבודת יד. סבונים, משחת החתלה, שמן עיסוי, טלק. זו היתה הפעם הראשונה בה נתקלנו בסבונים טבעיים. היה נראה לנו קצת מוזר, בפרט שמדובר בסבונים מוצקים בהם לא השתמשנו מהילדות, אבל הריח שבה אותי כבר מהרגע הראשון. הוא היה שונה מכל דבר שהכרתי עד כה. מצאתי את עצמי פשוט מסניפה את הסבונים כמה פעמים ביום. התחלנו להשתמש בהם בקביעות – וראינו הבדל משמעותי די מהר.

שנינו מאוד סבלנו מעור יבש. במשך החורף במיוחד – היינו מחסלים שפורפרות של קרמים בקצב מסחרר. ופתאום – לאחר זמן מה של שימוש בסבונים האלו בלבד – קלטנו שאנחנו כבר לא זקוקים להתמרח. העור כבר לא יבש.

התחלנו לחקור קצת יותר לעומק את הנושא, וגילינו מה ההבדל המרכזי בין סבונים טבעיים לבין הסבונים הקונבנציונלים בהם השתמשנו. בעוד שהסבונים הטבעיים עשויים משמנים צמחיים (בעיקר שמן זית) ומזינים את העור בלחות, הסבונים הקונבנציונלים מכילים הרבה כימיקלים, תוצרי נפט ועוד חומר לא סימפטי בשם SLSשהוא למעשה... מסיר שומנים! היצרנים שמים אותו בכל התכשירים (החל מסבונים ושמפו וכלה במשחות השיניים) בגלל שהוא גורם להקצפה. זה אומנם נראה ממש טוב בפרסומות, כל הקצף העבה והסמיך שהוא מייצר – אבל האמת היא שזה גורם לעור שלנו לאבד את השומניות הטבעית שלו. מכאן הדרך לשלל בעיות עור מאוד קצרה..."                 

 


מה עוד אתם מציעים במרכז המבקרים?
"חוץ מסבונים, אנחנו גם רוקחים עוד הרבה מוצרי טיפוח איכותיים לגוף ולפנים. יש גם מוצרים לתינוקות וכמה משחות טיפוליות נהדרות שתמיד טוב שיהיו בבית. אפשר לראות את כולם באתר שלנו www.sabonbealma.com

מלבד זאת, אנחנו גם מעבירים סדנאות לקבוצות נשים, נערות או משפחות, בהם המשתתפים לומדים ומכינים בעצמם סבונים טבעיים משמן זית בהרכבה אישית. אלו סדנאות מאוד חווייתיות וכיפיות עם בונוס -  בסופם כל משתתף זוכה להתקלח עם סבון מעשה ידיו..."


אפופים בניחוחות המשכרים העולים מבית המלאכה של משפחת לוי, הגיע הזמן להיפרד. לא לפני שנמליץ בחום על ביקור בבית המלאכה של "סבון בעלמא", שם - לצד קבלת פנים חמימה של בעלי הבית וסיפורי חיים מעניינים, אפשר גם לראות, להריח ולחוש את עולם הקוסמטיקה הטבעית. והריח, כאמור, ממש ממכר!! 
  dh   


לגולשי האתר, שובר הטבה בלעדי:

50% הנחה על סדנת הכנת סבונים טבעיים

 סבון בעלמא
מוצרי טיפוח טבעיים בעבודת יד

טלפון: 0559780456

לרכישה באתר: www.sabonbealma.com
פייסבוק: www.facebook.com/pages
מייל: sabonbealma@gmail.com

 

 

 תגובות 
 
                                                                                                          
כתוב תגובה


1. איזה סיפור מקסים ומרגש    עושה חשק להגיע לתפוח בשביל זה.... ( ורדה, 5/2/15)
2. סיפור מאוד מעניין  הצליחו במעשה ידיכם. חלק מההצלחה הוא ההגעה לשומרון האיזור הכי בארץ בטוח שעדיף על מישור החוף בנוסף לאהבת הארץ. (יפת ששוני, 11/2/15) 


  מאמרים נוספים
 

  

 

 

טלנובלה ביידיש??
הכירו את ההצגה 'מירל'ה אפרת'

האירוע של השנה! מה יהפוך אירוע לכזה...

אם לא היית משוכנעת:
ד"ר חנה קטן מתעקשת שתנוחי לאחר לידה!

להשתחרר ממגבלות בסביבה נעימה ועוטפת ~ הידרותרפיה.

סיפור המוסד המדברי ששרד שריפה ואינתיפאדה