מדריך עסקיםלוח אירועיםדרושיםנדל"ןיד שניהרכביםהקניון הכתוםכתום TVהוספת עסק
התחברות

התחבר / הרשםשכחתי סיסמא
חדשות
מזג האוויר

בונים בית? מתכננים שיפוץ? תכננו לכם בית חם ואיכותי!

 

 


בין אם אתם נמנים על אלו הבונים בית מא' ובין אם אתם משפצים בית ,כדאי לדעת שאחד הדברים החשובים שיש לתת עליהם את הדעת בעת התכנון האדריכלי והפיננסי הוא מערכת החימום אשר עתידה לשרת אתכם בימים הקרים.

כאשר אנחנו מתכננים בית, קרוב לוודאי שאנחנו חושבים על כמות החדרים, גודלם ועל המרפסת והחנייה, אך אנו עלולים לשכוח את ימות החורף הקרים ואת חשבונות החשמל הגבוהים המגיעים אלינו בחודשי נובמבר עד מרץ והופכים את עלות האחזקה הביתית למעמסה כלכלית.

אחד הדברים החשובים ביותר בעת הבניה הוא הבידוד שלו. בידוד איכותי יאפשר לכם לחסוך הרבה מאד כסף בעת חימומו וקירורו של הבית.מערכת לחימום תת רצפתי


מערכת לחימום תת רצפתי הינה מערכת חימום הפועלת באמצעות צינורות מים חמים המוסלקים אל מתחת רצפת הבית. תשתית המערכת עצמה מבצעת חימום של הרצפה ומעלה ממנה חום נעים לכל נקודה בחלל הבית.

מערכת זו, נחשבת למערכת החימום היעילה ביותר בשוק פתרונות החימום המקומי הן באופן החימום הנעים, שאינו מייבש את האוויר (לעומת מזגן ותנורים) והן ביעילות האנרגטית של המערכת אשר מובילה לחיסכון משמעותי בצריכת החשמל.
לחצו כאן למאמר בטאון חברת חשמל בנושא חימום בעזרת משאבות חום.

את המים,אשר זורמים במערכת ניתן לחמם בשיטות שונות כגון סולר,נפט או גז ,אך כיום מומלץ להשתמש במשאבות חום ,שיטה מתקדמת וחסכונית ביותר.


אז מה היתרונות בחימום תת רצפתי?

מלבד יעילותה האנרגטית של המערכת היא כוללת בתוכה עוד כמה וכמה יתרונות משמעותיים שנכון להיום לא זמינים באף מערכת חימום אחרת.

היתרון הראשון והמשמעותי ביותר הוא כמובן איכות החימום. מבנה המערכת מפיק חום מהרצפה באופן המנצל את החוק הפיזיקאלי הקובע כי חום תמיד עולה כלפי מעלה. היתרון המשמעותי הוא רמת היעילות האנרגטית של המערכת. כך למעשה החימום עצמו מגיע מהרצפה אלינו ואינו הולך לאיבוד סמוך לתקרה בדומה לאמצעי חימום אחרים כמו מזגנים המפיקים אוויר חם אשר עולה מעל לראשנו ומחמם את התקרה לפני שהוא מגיע אלינו.

החום הינו אחיד בכל חלקי הבית,מן הסלון ועד חדר הכביסה.

המערכת מפיקה חום נעים ומלטף, בלי לייבש את האויר, בלי לשרוף חמצן וללא צורך בגופי חימום גלויים, העלולים לסכן את דיירי הבית.

יתרון נוסף של המערכת הוא גיוון מקורות ההפעלה שלה. התקנת תשתית תת רצפתית על בסיס צנורות מים מאפשרת לכם לבחור את השיטה הזולה ביותר לחימום המים, הקיימת כיום בשוק. כך שגם אם בעוד כמה שנים יצא חידוש מהפכני וחסכוני יותר,תוכלו להחליף את התנור ולהוזיל את עלות חימום הבית ללא צורך בשום שנוי בתוך הבית.

לדוגמא- שנים רבות נחשב הסולר לאמצעי החימום הזול ביותר אך בעשור האחרון האמיר מחירו פי 8 ואף יותר. כתוצאה מן הצורך להחליף את הסולר נכנסה טכנולוגיית משאבות החום המאפשרת ע"י החלפה פשוטה של תנור ההסקה להוזיל מאד את עלויות החימום.
.
גורם נוסף המאפשר לנו לחסוך בעלויות החימום הוא העובדה כי זוהי "מערכת חכמה", המאפשרת לנו לשלוט, בעזרת טרמוסטטים וברזים חשמליים בכל אחד מחדרי הבית.

יתרון נוסף הינו היתרון העיצובי: המערכת מוסלקת באופן מלא מתחת לרצפה ואינה נגלית לעין. כך למעשה היא אינה תופסת מקום בחלל החדר, ואינה מגבילה בעת עיצובו של הבית ומיקום הריהוט.

התקנת מערכת לחימום תת רצפתי – אז איך זה עובד?
 
מערכת לחימום תת רצפתי כוללת בתוכה כמה שלבי התקנה אשר יכולים להתבצע , רובם ככולם בתוך יום עבודה אחד או בתוך כמה ימים בודדים.

השלב הראשוני הוא שלב פריסת התשתית בו נפרסים צינורות המים בהם יוזרמו המים החמים אשר יחממו את החדר. הפריסה מתבצע למעשה לפני הנחת
        

מתן פתרונות חימום

הנחת תשתית למערכת חימום תת רצפתי


הרצפה בבית ויכולה להתבצע רק בשלב בנייה או בשלבי שיפוץ גדולים בהם נדרשת הרמת הרצפה ולכן מומלץ לבצע זאת בשלב הבנייה ולהכין את התשתית לעתיד.
 
השלב השני הוא חיבור המערכת אל מקור ההפעלה. בשלב זה ניתן להתקין משאבות חום לחיסכון מרבי בעלויות התפעול של המערכת או לחילופין לחברה אל מקור הסקה קיים, כמו מערכת חימום מים בגז או בסולר. להבדיל מהשלב הראשון – שלב זה יכול להתבצע בכל נקודת זמן גם לאחר סיום הבנייה!

השלב השלישי הוא חיבור המפסקים ואמצעי השליטה במערכת, אשר יאפשרו לכם לשלוט בפעולת החימום של המערכת בכל אחד מהחדרים בהם היא מותקנת. שלב זה הוא השלב הסופי ולאחר מכן תוכלו להתחיל ולהשתמש במערכת וגם אותו תוכלו לבצע בכל שלב שתבחרו גם מספר שנים לאחר הבנייה.

 

נשמע מעולה?

נכון, מערכת חימום תת רצפתי, הינה מערכת חדשנית ויעילה, אשר את יתרונותיה מנינו לעיל, אך, היות והמערכת מוסלקת אל מתחת לרצפה עליכם לבצע את התקנתה כבר בעת הבניה, לפני הריצוף.

אין משמעות הדבר כי עליכם לרכוש את כל חלקי המערכת כבר בשלב הבנייה ולהגדיל את הוצאות הבנייה, אך חשוב שתדעו כי במידה ובחרתם לא להתקין את תשתית החימום מתחת לרצפה בשלב זה – קרוב לוודאי שלא תוכלו לשלב אותה בבית גם בשלב מאוחר יותר אלא במידה ותרצו להחליף את כל הרצפה בבית.

למעשה, הנקודה החשובה ביותר במערכת היא תשתית הצינורות המותקנת מתחת לרצפה ותוכלו לבחור באפשרות התקנת התשתית מבלי להשקיע סכומי כסף נוספים בעבור משאבות חום ואמצעים נוספים אשר יהפכו את המערכת ליעילה ונוחה יותר, אותם תוכלו להוסיף בכל רגע נתון גם לאחר סיום הבנייה.

ההמלצה שלנו: בודדו היטב את הבית והתקינו בו תשתית חימום תת רצפתית. עלות החימום שלכם תהיה נמוכה ביותר ותוכלו לחמם את הבית בלי חשבון.

אם אתם נמצאים כיום בשלב תכנון או בשלב הבנייה של מרחב המגורים העתידי שלכם ושל משפחתכם ואתם מעוניינים לזכות בפתרון חימום איכותי וחסכוני פנו אלינו עוד היום.נשמח להגיע אליכם לייעוץ, ללא תשלום.מתן פתרונות חימום


טלפון: 052-5665323
מייל: info@matanlev.co.il
אתר: www.matanlev.co.il

מתן פתרונות חימום


תגובות כתוב תגובה
 


מאמרים נוספים


   

ציפיה עמרן חצרוני

 
 

 

 

     
אסף בן דור אדריכלות

אביב וחרות האדם
יוסי גולד - מוח אחד

יום החתונה:
יום חשוב, החלטות חשובות

סובלים מקשיי קשב וקשיי תקשורת? פיתרון מעולה ללא תרופות

 

ניקיון ורענון שטיחים וספות בד
Fresh and clean


האבן הירושלמית ומשמעותה כיום אסף בן דור - אדריכלות ותכנון