מדריך עסקיםלוח אירועיםדרושיםנדל"ןיד שניהרכביםהקניון הכתוםכתום TVהוספת עסק
התחברות

התחבר / הרשםשכחתי סיסמא
חדשות
מזג האוויר

איך מפקח בניה חוסך לי, הלקוח, בכסף ובשקט נפשי?


מאת בן ציון לוי


רבים העומדים לקראת בניית בית פרטי ולקראת בחירת הקבלן המבצע לא ממש יודעים מה אמור להנחות אותם בקבלת ההחלטות.

לרוב לאחר מספר פגישות ובחינת הצעות מחיר הלקוח נעשה אף מבולבל יותר, ככל שיותר מידע לא מוכר נכנס לחישוב... כך נעשה האדם מבולבל יותר ויותר.

לרוב, הפניות למפקח בניה נעשות לאחר הבנה שהלקוח צריך עזרה מקצועית. מישהו שינהל את כל התקשורת עם בעלי המקצוע, ינהל וינתח את החוזים מולם ומשא ומתן על מחיר הביצוע.

כאשר הלקוחות מחפשים מפקח בניה הם לרוב שואלים- מה המחיר עבור פיקוח בניה פרטית?

ובכן זוהי לא ממש השאלה שצריכה להישאל בשלב זה..
השאלה הרלוונטית היא: מה מפקח הבניה חוסך לי- בכסף, ובשקט נפשי? 

אז הנה כמה תשובות:
 

בשלב תכנון הבית מפקח הבניה יכול לתת חוות דעת וליעץ על פי נסיונו ולסייע בתכנון שיהיה זול יותר לביצוע ויכול להביא גם לחיסכון באנרגיה למשך שנים (מיקום החלונות, גודל החלונות, מיקום חדר כביסה, תליית כביסה, ,תכנון הפתחים לתאורה טבעית מקסימאלית, בידוד הבית לחום וקור, בידוד אקוסטי ועוד נושאים רבים שלומדים רק מתוך נסיון).

בשלב יצירת הקשר עם קבלנים מפקח הבניה יערוך מכרז קבלנים ובו יציג בפירוש את הדרישות לביצוע הפרויקט.

כאשר מפקח בניה או מנהל פרוייקט מנהל מכרז מהסוג הזה המחירים שהקבלנים יציעו יהיו מאוד תחרותיים, חשוב לציין שבזכות הפירוט המדוייק של ביצוע העבודה לא ישאר מקום לקבלנים להוריד מאיכות הביצוע או מהמפרט הטכני. מה שנקבע מראש זה מה שיבוצע בפועל. ותהייה שקיפות מלאה מול הקבלנים.

 


במהלך ביצוע עבודות הבניה המפקח מוודא שאין כל ליקויי בניה והקבלן דבק בתכניות ומשתמש בחומרי הבניין העומדים בתקן על פי המפרט הטכני. בנוסף תפקידו של מפקח הבניה הוא לדאוג שהעבודות באתר לא מתעכבות משום סיבה. קבלנים רבים לוקחים הרבה עבודות במקביל ולא יכולים לעמוד בעומס וכך נוצרים עיכובים רבים במהלך העבודה.. כאשר קבלן יודע שיש מי ’’שיושב לו על הראש’’ הוא חושב פעמיים אם הוא יכול לקחת עבודה נוספת במקביל. השאיפה היא לסיים את הבניה בזמן קצר ככל האפשר וכך לחסוך כסף רב ועוגמת נפש, לרוב משפחה שבונה בית פרטי חייה בשכירות עד סיום הבניה ובנתיים גם משלמים משכנתא.. תקופה זו לא קלה בכלל עבור משפחה ממוצעת ולכן יש חשיבות גבוהה מאוד למשך הבניה.

 
אנשים רבים עושים חישוב של עלות מפקח בניה לבית פרטי וחושבים שהם לא יכולים להרשות לעצמם לשכור מפקח בניה, אז לאחר שבחנו איך מפקח בניה יכול לחסוך לכם כסף, אותם אנשים צריכים לחשוב שהם לא יכולים להרשות לעצמם לא לשכור מפקח בניה!!

על מנת להקל את עלות פיקוח בניה לבית פרטי ישנה אפשרות לשכור מפקח בניה שילווה את הבניה בשלבים חשובים ביותר ויבקר באתר בתדירות נמוכה מהרגיל כשני ביקורים שבועיים בנוסף לנוכחות בעת ביצוע השלבים החשובים יותר והקריטיים יותר במהלך הבניה.

ובכך להוריד את עלות פיקוח הבניה ועדיין לקבל את השירות..
 

                                                                                                                                                                      
 

לצאת מהריבוע


לצאת מהריבוע – פיקוח בניה וניהול פרויקט בניה

פיקוח בניה מקצועי באחריות מלאה! חברת לצאת מהריבוע מקנה דרישות ללא פשרות מבעלי המקצוע, זאת על מנת שאתם תוכלו לקבל בסופו של דבר את הבית עליו חלמתם. דרישות גבוהות מהקבלנים, אנחנו נהיה יד ימינכם בכל מה שנוגע לפרוייקט הבניה שלכם, מחתימות החוזים ועד גמר העבודה...

טלפון: 03-632-9595
דוא’’ל: outtasquare1@gmail.com
אתר: מפקחבניה

 

 

תגובות כתוב תגובה

  

מאמרים נוספים


 

נעמי וולפסון
 

שלווה במצפה

 
חצר הגפן

 

 

heart  

 

מרחק, נגיעה 
סוד האינטימיות- מבט יהודי
נעמי וולפסון
שלווה על ספר המדבר - הצימר הראשון במצפה יריחו מה הקשר בין תורת הנפש שבחסידות לתורת הרב קוק, פרחי באך, תרפיה באמנות, שיאצו, פסיכודרמה? שרה פלד - יוצרת ומעצבת תכשיטי כסף לנשמה מתכוננים לחורף!
תחיה מציגה: מהפכה באופנת הנשים