מדריך עסקיםלוח אירועיםדרושיםנדל"ןיד שניהרכביםהקניון הכתוםכתום TVהוספת עסק
התחברות

התחבר / הרשםשכחתי סיסמא
חדשות
מזג האוויר

סובלים מקשיי קשב וקשיי תקשורת? פיתרון מעולה - ללא תרופות

 

מאת שרית רותם

טיפול בהפרעת קשב וריכוז, אפילפסיה וליקויי תקשורת ללא תרופות ולכל החיים בשיטה של טיפול משולב בין מאפיינים רגשיים והתנהגותיים רחבים וטיפול בכוח המוח -נוירופידבק


דני, (השמות במאמר בדויים, אך התיאורים מבוססים על פניות אמיתיות) תואר על ידי הוריו כ"מופעל על ידי סוללות בלתי נגמרות", מדבר המון ועם כל מי שרק אפשר ומתקשה לשבת לרגע. רונן התאפיין בקושי להתמיד במשימה לאורך זמן ולסיים מטלות. רונית העדיפה להימנע מכל פעילות הדורשת מאמץ שכלי-מנטאלי וחיפשה תירוצים כיצד להיחלץ ממטלות לימודיות, ונראתה לעיתים כאילו הוצאה מחלום בהקיץ.

רבים מאיתנו, ההורים, חושבים שבגן הילד היה מאושר ועליז, אומנם קצת שובב-  אבל זה סימן שהוא ילד שמח. אך מאז שעבר ללמוד בבית הספר קשה לו ולנו. המשותף למקרים אלו הוא הסבירות הגבוהה שהילדים המתוארים כאן סובלים מקשיים בקשב וריכוז ולעיתים משולבים בקשיי תקשורת.

 
הפרעת קשב וריכוז הפכה להיות אחד מאבני הנגף המשמעותיים ביותר עימם מתמודדים בדורנו ילדים והוריהם. הפרעה התפתחותית זו שפוגעת בילד בתחומי הלמידה ולעיתים אף בתפקודו החברתי והמשפחתי תובעת מהילד ומהוריו מחיר כבד ביותר. חיפוש אחר חידושים בתחום הטיפול בקשיים אלה על מנת לצמצם את הפגיעה בילד ובסביבתו, מוביל לשיטות שאינן רק הוראה או טיפול תרופתי. אחת משיטות אלה אשר מבוססת מדעית ומחקרית, פועלת ומועילה בעולם כבר כארבעה עשורים, והולכת וצוברת תאוצה בארץ הינה הנוירופידבק - משוב מהמוח.         

 


נוירו פידבק- שיטת טיפול לא פולשנית, חדשה יחסית (כעשור) בארץ, המטפלת במרבית הקשיים שבסיסם בתפקוד המוח. בכוח שיטה זו לסייע בהתמודדות עם קשיים מגוונים שבעבר לא היה להם מענה ומרפא.

בנוירופידבק מלמדים את האדם להתנהג באמצעות משוב וחיזוקים על הפעילות החשמלית המוחית שלו, בהתבסס על עקרונות הטיפול ההתנהגותי עם השפעה עדינה על גלי המוח. שינויים קטנים והדרגתיים שהולכים ומצטברים לשינוי גדול בתפקוד גלי המוח, ניתנים למעקב ותיעול על מנת להגיע לתפקוד יומיומי תקין והקלה משמעותית על הסימפטומים והקושי בתפקודי חיי היום-יום מהם סובלים על בסיס קושי נוירו פסיכולוגי (כגון קשיי ריכוז ולקויות תקשורת).

טרם הטיפול, נעשה אבחון מעמיק על מנת למקד את הקושי הניורופסיכולוגי הספציפי של הפונה, הכולל מיפוי של גלי המוח שלו על ידי בדיקת EEGכמותי ולאחר מכן יותאם לו הטיפול ההולם ביותר.

 
    שילוב של אבחון נקודתי ומדויק עם אפשרות הטיפול הייחודית "לשנות ולתקן" פרופיל גלים באזורים מסוימים של המוח ולהשפיע על גלי המוח באופן 'ישיר', במקביל להתערבות רגשית והתנהגותית, הופכים את הטיפול בשיטת הטיפול המשולב לפיתרון מעולה עבור ילדים ומבוגרים רבים הסובלים מקשיי הקשב וקשיי התקשורת.


ישנה חשיבות לטיפול המשולב אשר מאפשר חשיבה מערכתית אינטגרטיבית, מתוך ניסיון ליצור הבנה והלימה בקשר בין קודקודי המשולש מוח/רגש/התנהגות, או באופן מדויק המעגל של הנוירוכימיה של המוח אשר מוזנת ומזינה את התהליכים הרגשיים וההתנהגותיים שמובילות לתגובות מוחיות, וחוזר חלילה. בנוסף, מתייחסים בטיפול המשולב למישור שמחוץ לאדם, קרי, המערכות שעוטפות אותו ובהן הוא מתמודד כגון: משפחה, בי"ס, חברים ועבודה (בטיפול במבוגרים).   

שיטת טיפול זו , ודרך ההסתכלות המערכתית על המטופל מאפשרת להגיע להתבוננות והבנה מעמיקה של המקרה על השלכות השונות. על בסיס זה נבנית תוכנית טיפולית מקיפה ומעמיקה, וכך המטופל מקבל מענה מקצועי רחב להשלכות הקושי. זהו עבורו טיפול עם כוח מושיע גם לטווח הקצר וגם לטווח הארוך.


קליניקת קשב בטיפול - שרית רותם


טלפון: 08-9766487
מייל: info@kbtp.co.il
אתר: http://www.kbtp.co.il/

eac cyhpuk

 

 

 


מאמרים נוספים


 

   

על המשקל

 
 

 

 

     
אסף בן דור אדריכלות

אביב וחרות האדם
יוסי גולד - מוח אחד

הממתקים של הטבע
על המשקל

הרמב"ם -
אב הנטורופתיה

שפע בריאות

 

ניקיון ורענון שטיחים וספות בד
Fresh and clean


האבן הירושלמית ומשמעותה כיום אסף בן דור - אדריכלות ותכנון
 
 

 

       

תגובות כתוב תגובה