מדריך עסקיםלוח אירועיםדרושיםנדל"ןיד שניהרכביםהקניון הכתוםכתום TVהוספת עסק
התחברות

התחבר / הרשםשכחתי סיסמא
חדשות
מזג האוויר

הסיפור של הדיקור

 

דיקור (אקופונקטורה) הוא אחד משיטות הריפוי ברפואה הסינית. השיטה מבוססת על החדרה של מחטים סטריליות זעירות לנקודות מסוימות בגוף, נקודות שהוכחו כיעילות לטיפול בבעיות בריאותיות ספציפיות. מכיוון שמרבית הבעיות הבריאותיות נתפסות כנגרמות ע"י חוסר איזון, המיקום האסטרטגי של הנקודות הללו על פני מרדיאנים, ערוצי אנרגיה לאורך הגוף, קשורים לאיברים מגוונים, ופותחים חסימות אנרגטיות. ארגון הבריאות העולמי הכיר ביעילות של דיקור סיני בהתמודדות עם למעלה מ-40 מחלות נפוצות, כפי שנפרט מיד.

 

כיצד משפיעות המחטים על הגוף? התשובה היא פתיחת חסימות תיאוריות סינית עוסקות בזרימת צ'י, חומר טהור וחיוני המזין ובונה את הגוף דרך ערוצים מובחנים (מרידנאנים) המרשתים את הגוף, כמו כלי דם ועצבים. על פי תיאוריה זו, הדיקור מווסת את זרימת הצ'י בגוף, מוביל את האנרגיה למקומות של חסר ומנקז מאזורים חסומים או אזורי עודף. כך הדיקור משיב את האיזון ההרמוני של הגוף. ישנה אמרה סינית, "אם יש כאב, אין זרימה חופשית. אם יש זרימה חופשית, אין כאב". הדיקור מעודד ויוצר מחדש את הזרימה החופשית של הצ'י.

 

 ארגון הבריאות העולמי הכיר ביעילות של דיקור סיני בהתמודדות עם למעלה מ-40 מחלות נפוצות, כפי שנפרט מיד.

 

מדוע לא רואים את המרידיאנים? במשך מספר שנים, בשיחות עם אנשים לגבי דיקור, הנושא של המרדיאנים תמיד קשה לתפיסה. כיצד יתכן שקיימם קווים שאיננו יכולים לראות, קווים ש"אין לנו שום מושג מהם?". למען האמת, קווים ונקודות אלו מופו על ידי סינים קדומים, שתיעדו בדקדקנות במהלך 2000 שנים את עבודתם  הקלינית עם מטופלים, ובה מופו למעלה מ- 1,000 נקודות דיקור.  בשלושת העשורים האחרונים, מחקר בתחום האלקטרו-מגנטי אישש את קיומם ומיקומם של נקודות אלו.

 

באשר לאמונה בקיומם ובהשפעתם של כוחות בלתי נראים, נראה לי שלנו, לעם היהודי, יש יכולת מובנית לנהוג כך. לא רק האמונה שלנו באל, אלא גם אמונתנו במעורבות האל בתכנון החיים שלנו והשפעתו על חיינו – כל זאת מבלי לראות דבר ומבלי שהדברים מובנים לנו לגמרי. מי יכול לתפוס את השלמות של תא אנושי, בהתבוננות במיקרוסקופ, בהתפתחות פרי או פרח  או בריאת עולם בו שמיים וארץ מספקים לנו את כל צרכינו האנושיים?

 

 

ארגון הבריאות העולמי מאשר הוכחות כי הדיקור יעיל במצבים של:

1. מחלות אף, אוזן וגרון  - כאבי שיניים, כאבי אוזניים, סינוסיטיס, דלקת גרון ודלקת באף.

2. מחלות בדרכי הנשימה- אלרגיות למזון, בחילות, בעיות בעיכול, שלשולים, עצירות, כיב קיבה, קוליטיס. 

3. מחלות מערכתיות – יתר לחץ דם, עודף כולסטרול, הסתיידות עורקים, אנגינה.

4. דרכי השתן ואברי הרבייה – ציסטות, חוסר שליטה כתוצאה מסטרס, דלקות בדרכי השתן, פרוסטטה מוגדלת.

5. הפרעות גניקולוגיות – מחזור לא סדיר וכאבי מחזור, אי פוריות, תופעות גיל המעבר, תסמונת קדם וסתית, דלקת רירית הרחם.

6. הפרעות במערכת שלדית-שרירית- כאבי גב תחתון, סיאטיקה, דלקת פרקים, דלקת גידים, מרפק טניס, כתף קפואה, סינדרום תעלת שורש כף היד (carpal tunnel), פיברומלגיה.

7. הפרעות פסיכולוגיות ונוירולוגיות – דיכאון, חרדה, הפרעות שינה, כאבי ראש, מיגרנות, תסמונת העצב המשולש (Trigeminal Neuralgia), שיתוק לאחר שבץ, סחרחורות, טיניטוס (צפצופים באוזניים).

 

בנוסף, תועדו באסיה הצלחות רבות של דיקור סיני בהתמודדות עם מאות בעיות נוספות.

 

האם זה כואב? המחטים אינן עבות הרבה יותר משערה, והחדרתן כמעט אינה כואבת. אין שום דמיון בין דיקור לבין זריקה. במקרים מסוימים, אפילו לא תרגישו שהמחטים במקום. במקרים אחרים, ניתן לחוש בעקצוצים, חמימות, כבדות או בתנועה של הצ'י בערוצים. מרבית האנשים מדווחים על תחושת רוגע, ורבים מהם נרדמים במהלך הטיפול.

 

מספר הטיפולים הדרוש תלוי באופי הבעיה. לעיתים ניתן לפתור בעיה חריפה בטיפול אחד (כגון, חוסר תחושה וכאבי צוואר). סדרה של 5-10 טיפולים יכולה לפתור בעיות כרוניות רבות. בעיות של שנים או עשורים יכולות לקחת יותר זמן וניתן לשלב בטיפול צמחי מרפא סיניים, לסייע בטיפול. עיסוי, עיסוי עצמי, פעילות גופני מסודרת ושינויים בתזונה גם הם מסייעים לשיפור התוצאות.

 

בדרך כלל המטופלים חווים שיפור דרמטי לאחר הטיפול הראשון. פעמים רבות ישנה הקלה חלקית או מוחלטת מהכאב או מסימפטומים אחרים. ההשפעה יכולה להיות תמידית, או שסימפטומים אחרים עלולים להופיע לאחר כמה ימים. טיפולים חוזרים יכולים לעזור. בחלק מהמקרים, הסימפטומים חולפים בהדרגה במהלך מספר ימים לאחר הטיפול. באופן כללי, יש לצפות להרגשה טובה יותר!

 

לבריאות לכולם!

יהי רצון שכולנו נהנה מרעיונות חדשים, צמיחה חדשה ורגשות חדשים, ונעצים בכך את המתנות המורכבות שקיבלנו מהקב"ה!

 


ג’ודי שטיין

דיקור, צמחי מרפא

6709 434 052