מדריך עסקיםלוח אירועיםדרושיםנדל"ןיד שניהרכביםהקניון הכתוםכתום TVהוספת עסק
התחברות

התחבר / הרשםשכחתי סיסמא
חדשות
מזג האוויר

שמעתם על ’קאשי’? הוא יכול לשנות לכם את החיים!

 

עדנה קדוש
 

 

 

מספרים על בדואי זקן שהלך במדבר לביתו לאט לאט.
באחד הימים, עבר לידו ג'יפ כסוף שנסע מהר ושובל חול מאחוריו כהינומה.
הנהג עצר והציע לבדואי לעלות על הג'יפ ולסוע איתו לביתו - האוהל.
הבדואי עלה לג'יפ והם נסעו יחד כמה שעות עד שהגיעו ליעד.
נהג הג'יפ ירד והלך מיד לאוהל ואילו הבדואי התיישב על החול, סיקל רגליים, עצם עיניים ונשם לאט...
לאחר שעה שאל הנהג את הבדואי: מדוע אינך נכנס פנימה?
ענה הבדואי: הגוף שלי אמנם הגיע מהר בעזרת הג'יפ אבל הנשמה עוד בדרך...
אני מחכה לה שתגיע...

 


נראה שיש סיבה לדאגה. הטכנולוגיה הייתה אמורה לאפשר לנו זמן פנוי, חופש והתפתחות. מה שקורה בפועל הוא – שיש שטף של מידע, חוויות פסיכולוגיות מהירות, חוויות תודעתיות מואצות והצפה רגשית בסדר גודל של צונאמי.

האדם משתמש בטכנולוגיה החדשה ורק אח"כ מבין שזה משנה אותו ואת ילדיו. "לפתע" אנשים עצבניים יותר וישנן הפרעות קשב וריכוז בסדר גודל של מגיפה. 


את הטכנולוגיה לא ניתן לעצור וגם לא מתאפשר לחזור לתקופת המערות, אבל אפשר בהחלט לעצור את עצמנו פעם בשבוע ועדיף פעם ביום ולגבש מודעות אחרת, ליצור מינון טכנולוגי מתאים וליהנות משקט בחיים.  אפשר ליזום אורח חיים שיעזור לנו לשחרר את העומס ולהגדיל את המשמעות. ישנה דרך להפסיק את הקונפליקט בין הצורך של האדם לחיים רגועים לבין שטף החיים הגועש.

מהו הדבר?

 

 

קאשי, זו התעוררות וזריחה בשפה ההודית. התעוררות מהשגרה אליה נשאבנו, והיכולת לפתוח באורח חיים מעט שונה אך רב תוצאות.
ישנם כמה הרגלי חיים פשוטים שיכולים ליצור שינוי גדול.
 
 
שימוש מושכל בטכנולוגיה יביא להתפתחות והתחדשות וימנע הפרעות קשב וריכוז או הפרעות אחרות. לכן, טוב לשבת כל יום 10 דקות ולקרוא ספר. לשבת בשקט ולנשום, לשים לב לתנוחת הגוף ולהימנע ממניפולציות של פרסומות לחדור דרך המדיה. החזרה לפשטות מגבשת שליטה והתחזקות.

שינה מאוזנת, טוב להקנות הרגלי שינה קבועים וטובים כי השפעתם על הנפש רבה. הרגלי שינה טובים כשכמות שעות השינה כ-7 שעות. שינה רבה מידי יכולה להעיד על דיכאון וחוסר תחושת חיים. העדר שעות שינה משפיע גם הוא לרעה והפתרון פעמים רבות אינו כדורי שינה אלא לתקן הרגלי שינה. 


אפשר לפני השינה לעשות מנהג קבוע כגון, אמירת תפילה אישית או קריאת שמע בעיניים עצומות לאט לאט או להתקלח לפני השינה או לנשום נשימות עמוקות ואיטיות במיטה. כדאי ליצור טמפרטורה מתאימה בחדר שינה, פיג'מה ומצעים מתאימים לעונה כי כאשר חם מידי  מתעוררים וזזים במיטה כדי לאוורר, לקרר ולצנן מעט את הגוף. אם קר מידי מתעוררים וזזים במיטה כדי לחמם את הגוף. שמירת טמפרטורה מתאימה תאפשר שינה רצופה ורגועה. מומלץ ללכת לישון בשעה קבועה גם אם מידי פעם יש חריגה.

טוב לא לאכול בשלוש שעות לקראת השינה מזון המכיל סוכר או קפאין או אלכוהול כיון שהוא גורם לתאוצה וערנות. עדיף תבשיל אחד של כוסמת או דגן עדין וירקות מאודים או חיים.כשמתעוררים לפנות בוקר, מה לעשות?


כדאי לא להסתכל על השעון כי מיד מתחילות מחשבות כגון: יש לי יום ארוך ועמוס ולכן עלי להירדם מיד... או יש לי רק שעתיים עד הבוקר כדאי שאשן... מחשבות אלו מכניסות לחץ ודוחות את השינה. אפשר גם לנשום עמוק ולאט ולשקוע מחדש לשינה טובה. מומלץ לספור מ-300 אחורה בקפיצות של 3. זה משקיט מחשבות ומרגיע.

פעילות גופנית משפרת שינה, עדיף לעשותה לא בסמוך לשינה כיון שהיא ממריצה ומעוררת. פעילות גופנית חשובה היא פעילות עם מודעות, קשר ומגע בתוך עצמך. התעמלות כגון: זן, יוגה, טאי צ'י, צ'י קונג, פילטיס מועדפות ובטוחות.
 
הרפיה: נשימות ומדיטציה משפרות שינה. אין צורך בחדר שקט ומזרון. ניתן לעשות זאת בנסיעה ברכבת ובהמתנה בתור.

טיפולים: עיסויים, דיקור וטיפולי מגע שונים וסדנאות גופנפש מסייעים להפגת מתח ומשפרים שינה.

תזונה: נושא ארוך לו יש לייחס כתבה נפרדת. יש לדעת שהמזון מכיל תרופות ותוספי מזון בטבעיות. יש במזון אנטיביוטיקה טבעית ושאר מינרלים חשובים. הבישול אינו מטלה אלא חגיגה!

   כגי    

לסיכום:

כמה הרגלים פשוטים, שניתן להוסיף צעד צעד, ישפרו את החיים בעידן שבו קצב החיים מטורף ולא בריא. כך נשלב עידן מודרני ובריאות!
בקליניקה שלי בצומת גוש עציון ובירושלים אנו שמים דגש ומדריכים כל אחד בתשומת לב בנושא מניעה וריפוי ע"י שילוב כל הדרכים האלו. אנו ממליצים על טיפולי מגע, עיסוי  ודיקור בקביעות. אנו מדריכים על צעדים מעשיים לשינוי אורח חיים באופן מעשי. מלמדים תרגילי ספורט מותאמים והדרכה תזונתית. אנו מלמדים בקורס נקודתרפיה איך לחשוב ולהתנהל ביומיום ממקום של שקט ונינוחות ועדיין לעשות כל מה שצריך בבית, בעבודה ובחברה. אנו מדריכים למדיטציה יומית פשוטה ועמוקה.

העומס המתיש יהפוך לחיים מלאי משמעות!

הבריאות מתחילה בפנים! 


עדנה קדוש

מורה לשינוי והתפתחות
רפואה משלימה רב תחומית
 
טלפון: 055-9781240

 


תגובות                                                                                                               | כתוב תגובה 


  מאמרים נוספים
 

  

 

אז על מה בעצם מדבר הסינגל 'ואפילו בהסתרה'?כולל הקליפ בפנים.

ערק- לא מה שחשבתם! המוצר והאגדה

להניק ולהעניק באהבה-
חווית ההנקה לאחר לידה

אם נס חנוכה היה היום-
חז"ל היו מפיקים סרט
באולפני אתרוג

בבית חלומותיי אשר בראש גבעה... האם זה בכלל אפשרי?