Responsive image

חסדי אבות

צבי אדרעי   02-9966166 052-5426740
רח’ דוד המלך 25 ת.ד. 69 קרית ארבע 90100

העמותה עוסקת בסיוע וחסד למשפחות במצוקה כלכלית, עולים חדשים, אברכים ובני תורה ברחבי קרית ארבע, חברון והר חברון.

העמותה הוקמה לפני כ-15 שנה, ב-1996 ע"י האחים צבי ודוד אדרעי ובעידודו ובתמיכתו של הרב דב ליאור שליט"א. סיפור של הצלחה וחסד.

''חסדי אבות'' שמה לעצמה למטרה לתמוך כלכלית בתושבי הקהילה אשר אינם מצליחים לנהל משק בית יציב.
תחילת פעילותה של העמותה היה במחסן קטן שהוקצה על ידי המועצה המקומית והפך ברבות השנים למפעל חסד גדול, שבראשותה מכהן הרב דב ליאור - רבה הראשי של עיריית קריית ארבע וראש ישיבת ניר .
עיקר פעילות העמותה היא בקרב עולים חדשים, אשר מתקשים למצוא עבודה ראויה וסובלים מחבלי קליטה קשים , כך גם תושבים אשר עברו תהליך של גיור ועזבו את המוכר והידוע להם .
בין היתר מסייעת ''חסדי אבות'' לאברכים- בעלי משפחות, שמקבלים מימון מהישיבה, אך תקציב זה אינו עומד בקנה אחד עם ההוצאות הכלכליות המרובות שנופלות על כתפיהם. כמו כן, ניתן סיוע במסגרת פרויקט ''הכנסת כלה'' למשפחות שאין ביכולתן לעמוד בהוצאות הכרוכות בכך .
בנוסף מתבצעת בעמותה חלוקת סלי מזון לנזקקים, בגדים ונעליים, ובגדי חורף לגיל הרך בקרב משפחות שאינן מסוגלות לשאת בנטל הכספי.
ראש העמותה הרב דב ליאור מציין כי- "העמותה פועלת בכפיפה אחת עם עקרונות שעליה מושתת תורתינו הקדושה. כשם שאברהם אבינו הרבה בגמילות חסדים, כך גם אנחנו. כל שכן, שאנו מתגוררים בעיר האבות ומעוניינים אנחנו להמשיך במסורת זו שהיא כבר דרך חיינו".
מוסיף מרן- "אני פונה לכל מי שידבנו לבו ויוכל לסייע לנו בהמשך גמילות החסדים לפתוח את לבו וכיסו . מעבר לסיפוק האישי של התורם יקוים בו מדרש הכתוב ''כל המקיים נפש אחת בעולם מעלין עליו כאילו קיים עולם מלא'' ".
מייסדי העמותה צבי ודוד אדרעי מספרים כי רבים מהמשרתים בעמותה עושים זאת בהתנדבות . בין המתנדבים הרבים שקיימים ב-''חסדי אבות'' ניתן למצוא את בנות האולפנה שמסייעות לנשים יולדות בשירותי שמרטפות. דבר זה מסייע ליולדות להחלים מהר ככל הניתן, לנוח ולצבור כוחות גם למען הילדים הנוספים ובשלב מאוחר יותר לחזור לשוק העבודה.
בין יתר המתנדבים ניתן למצוא את חניכי תנועות הנוער המקומי ''אריאל'' ו-''בני עקיבא'' שעורכים מעת לעת פרויקטים של איסוף מזון, פריקת סחורות ממשאיות למחסני המזון של העמותה ועוד.
גם בעלי מקצועות חופשיים כדוגמת עורכי דין , פסיכולוגים ועובדים סוציאלים משרתים ב-''חסדי אבות'' ופועלים במלא המרץ לסיוע למשפחות הנזקקות לצאת ממעגל העוני ולשאוף לעצמאות פיננסית.
הקו המנחה את הצוות המקצועי בעמותה הוא להביא למצב בו משפחה שנזקקה לסיוע כלכלי, מצליחה להגיע לעצמאות פיננסית בכוחות עצמה- כך מציין צבי אדרעי מנכ"ל ''חסדי אבות''.
מוסיף אדרעי- "הסיוע האמיתי הוא להביא את המשפחות למצב שבו היינו בעבורן רק ''קרש הצלה'' והן כעת בדרכן לחירות פיננסית לאחר שהסתיימה עבודתינו עימן".
בימים אלו, ערב חג הפסח, עומלת העמותה על חלוקת סלי מזון למשפחות שידם אינה משגת כל צרכי החג. בחג הפסח הקרוב , יקבלו למעלה מ- 500 משפחות סלי מזון - ''קמחא דפסחא''. החבילה מכילה ארגזי פירות וירקות, בשר , דגים, מוצרי מזון יבשים, ממתקים וחומרי ניקוי. בנוסף מקבלות המשפחות הנזקקות שוברים לרכישת נעליים ובגדים לכבוד החג.
עקב הסיוע למשפחות שגדל עם השנים, פונה העמותה לציבור הרחב באמצעות הרב דב ליאור שליט"א, בבקשה להירתם לטובת הקהילה ולתת תרומה למען ''חסדי אבות'' לצורך המשך פעילותה.
לתרומה לעמותת ''חסדי אבות'' ניתן לפנות לטלפון 02-9966166 , או בדואר אלקטרוני בכתובת : tzvi@hasdeiavot.org.il .
כתובת העמותה היא רחוב המלך דוד 25 ת.ד 69 קריית ארבע 90100 .
לפרטים נוספים ניתן לבקר באתר האינטרנט של העמותה : www.hasdeiavot.org.il

צור קשר עם חסדי אבות